Koivunlehti-rastit 2011 la 11.6.2011 14:24
1. päivä - Nilsiä 11.6.2011 2. päivä - Siilinjärvi 12.6.2011
Tulokset - Päivä 1 tuottanut: OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2011

 
H21A (13) 4,0 km 0 m 7 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Teemu Köngäs SoJy 34:57 0:00
2 Juha Partanen RasHy 36:21 1:24
3 Veli-Matti Lonka KR 37:25 2:28
4 Mika Rautanen TuuSe 38:14 3:17
5 Timo Partanen RasHy 39:56 4:59
6 Markus Räsänen KuoSu 41:17 6:20
7 Timo Nissinen KuoSu 41:37 6:40
8 Lauri Leinonen KaSu 45:47 10:50
9 Joni Lammi HyRa 47:21 12:24
10 Sami Lyytinen SuoVa 55:42 20:45
 
Petri Sonninen KuoSu hyl.
Markus Siivola LappRi ei läht
Ari-Matti Korhonen KaSu ei läht
 
 
 
D21A (8) 3,1 km 0 m 6 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Mari Koivunen AR 36:33 0:00
2 Emilia Mänttäri KuoSu 38:45 2:12
3 Tiina Lyytinen SuoVa 39:37 3:04
4 Riikka Holm KuoSu 41:43 5:10
5 Ritva Partanen IisVi 47:41 11:08
6 Sonja Kellokumpu KaSu 48:31 11:58
7 Katariina Karjalainen KuoSu 1:01:37 25:04
8 Teija Rantala IisVi 1:30:33 54:00
 
 
 
H35 (3) 3,5 km 0 m 6 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Markus Leppänen IisVi 51:06 0:00
2 Jens Perus NOK 1:03:03 11:57
3 Ilpo Kettunen KR 1:06:30 15:24
 
 
 
H40 (8) 3,5 km 0 m 6 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Tero Leppämäki ViiSu 34:17 0:00
2 Juha Markkanen KuoSu 37:22 3:05
3 Tero Kuosmanen RasHy 39:14 4:57
4 Petri Kettunen KR 40:48 6:31
5 Sakari Hyvönen KuoSu 43:39 9:22
6 Mika Elomäki KR 48:03 13:46
7 Petteri Lintunen NilsNu 49:20 15:03
8 Jouni Ruokolainen RasPi 53:45 19:28
 
 
 
H45 (9) 3,1 km 0 m 6 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Timo Natunen SaSu 30:40 0:00
2 Kari Pussinen KuoSu 36:53 6:13
3 Seppo Jylhä KäTa 36:57 6:17
4 Asko Nykänen MU 37:33 6:53
5 Ari Niiranen KR 39:32 8:52
6 Jari Mäkinen SonPa 42:54 12:14
7 Juha Tuomisto VaaSu 50:53 20:13
 
Juha Kvist SuomRa hyl.
Marko Sopo KuoSu ei läht
 
 
 
H50 (9) 3,1 km 0 m 6 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Hannu Heiskanen SonPa 32:15 0:00
2 Pekka Partanen KR 35:00 2:45
3 Hannu Koponen SäynSa 38:27 6:12
4 Timo Korhonen Hanka 42:43 10:28
5 Pekka Vornanen SuoVa 50:13 17:58
6 Seppo Nissinen KuoSu 53:15 21:00
7 Pekka Koponen LohiRa 55:24 23:09
8 Harri Hyytiäinen KR 1:04:12 31:57
 
Markus Karjalainen KuoSu hyl.
 
 
 
H55 (13) 2,8 km 0 m 6 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Eino Launonen KuoSu 40:09 0:00
2 Seppo Turpeinen KontU 40:13 0:04
3 Markku Tolonen KajKu 41:13 1:04
4 Esko Turunen SonPa 44:13 4:04
5 Kauko Jylhä KäTa 47:15 7:06
6 Kalle Huttunen KuoSu 51:32 11:23
7 Pekka Sonninen KuoSu 59:57 19:48
8 Juha Karhunen KuoSu 1:00:39 20:30
9 Martti Huusko IisVi 1:10:50 30:41
10 Seppo Laaksamo LipTa 1:10:56 30:47
 
Kimmo Nieminen KajKu hyl.
Pauli Halonen SäynSa kesk
Jorma Koirikivi RasTiimi ei läht
 
 
 
H60 (10) 2,8 km 0 m 6 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Ensio Lakanen VaajTe 37:03 0:00
2 Erkki Koivukangas KäTa 38:02 0:59
3 Timo Turpeinen VaajTe 40:31 3:28
4 Hannu Sihvonen Kalske 42:02 4:59
5 Kauko Miettinen SuoVa 42:11 5:08
6 Martti Savolainen SäynSa 45:36 8:33
7 Måns Åkerblom GIF 47:31 10:28
8 Pekka Puolakka SäynSa 59:02 21:59
9 Leo Liukkonen SaRa 1:04:16 27:13
 
Taisto Kemppainen VaKa ei läht
 
 
 
H65 (11) 2,6 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Pauli Korhonen SäynSa 30:05 0:00
2 Juhani Kytöjoki Jyry 36:34 6:29
3 Vesa Haarala LipTa 36:57 6:52
4 Toivo Pelkonen YlikNM 39:27 9:22
5 Eino Karppinen KuoSu 39:37 9:32
6 Seppo Sorri PihtTu 40:34 10:29
7 Reijo Haaja VaHa 42:49 12:44
8 Erkki Kettunen SäynSa 45:56 15:51
9 Esko Keijonen LipTa 59:59 29:54
 
Antti Multala LipTa hyl.
Tauno Partanen SäynSa hyl.
 
 
 
H70 (9) 1,6 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Uolevi Raitomäki KR 23:25 0:00
2 Reino Pääkkönen RasPi 29:31 6:06
2 Pertti Rautasalo LipTa 29:31 6:06
4 Mauno Hartikainen LipTa 29:37 6:12
5 Tauno Tolmunen RastiE4 31:32 8:07
6 Seppo Taskinen RastiE4 32:29 9:04
7 Kalle Männikkö ONMKY 37:24 13:59
8 Tapani Laine KuoSu 39:56 16:31
9 Pekka Loukkalahti KR 44:44 21:19
 
 
 
H75 (6) 1,6 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Paavo Moisio SaPu 21:03 0:00
2 Pauli Piiroinen RasPi 23:21 2:18
3 Valto Puustinen IisVi 25:14 4:11
4 Tauno Pääkkönen RasPi 31:26 10:23
5 Arvi Noponen SuomRa 39:06 18:03
6 Reino Mononen SuomRa 55:04 34:01
 
 
 
H80 (3) 1,6 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Paavo Issakainen SaSu 36:23 0:00
2 Hannu Hytönen IisVi 41:54 5:31
 
Eelis Hautala IisVi hyl.
 
 
 
H21B (4) 1,9 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Juha Parviainen ViPa 24:04 0:00
2 Arto Voutilainen MuuRa 33:25 9:21
3 Harri Jokela KuoSu 37:27 13:23
4 Mikko Rinta PoRa 38:52 14:48
 
 
 
H21C (1) Peruutettu 1,8 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
Antti Soininen SäynSa hyl.
 
 
 
H20 (1) 3,5 km 0 m 6 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Tuomas Hiltunen RasPi 1:21:21 0:00
 
 
 
H18 (1) 3,1 km 0 m 6 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Peetu Mattola HaU 1:02:06 0:00
 
 
 
H16 (6) 2,8 km 0 m 6 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Santeri Silvennoinen KR 27:26 0:00
2 Lari-Antti Rissanen SonPa 32:06 4:40
3 Aapo Tanskanen IisVi 42:32 15:06
4 Jiri-Pekka Rissanen SonPa 49:07 21:41
5 Henry Hyytiäinen KR 50:16 22:50
 
Aleksi Sopo KuoSu ei läht
 
 
 
H14 (1) 1,9 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Oskari Alamäki KeuKi 31:57 0:00
 
 
 
H12 (4) Peruutettu 1,8 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
Eero Mänttäri JoKu 51:23 0:00
 
Oskari Silvennoinen KR hyl.
Roni-Ville Rissanen SonPa hyl.
Samuli Natunen SaSu hyl.
 
 
 
H12TR (2) 1,4 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Vili-Aleksi Väisänen KuoSu 13:43 0:00
2 Elmeri Voutilainen SiiRa 19:20 5:37
 
 
 
H10RR (3) 2,0 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Eino Mänttäri JoKu 15:39 0:00
2 Jaakko Kuosmanen KaSu 21:25 5:46
 
Elias Sopo KuoSu ei läht
 
 
 
H8RR (4) 2,0 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Anton Leppämäki ViiSu 23:15 0:00
2 Erno-Kalle Rissanen SonPa 23:55 0:40
3 Eetu Tujunen KuoSu 58:01 34:46
 
Jerry Hyvönen KuoSu ei läht
 
 
 
D35 (4) 2,1 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Sanna Multala S-JKL 26:42 0:00
2 Hanna Väätäinen IisVi 28:53 2:11
3 Anu Kuosmanen KaSu 38:53 12:11
4 Katja Halonen SäynSa 40:09 13:27
 
 
 
D40 (1) 2,1 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Tarja Klemetti LipTa 42:59 0:00
 
 
 
D45 (7) 1,9 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Aija Koistinen KR 25:17 0:00
2 Tarja Silvennoinen KR 25:35 0:18
3 Sisko Turunen Navi 25:42 0:25
4 Seija Nelimarkka IisVi 26:57 1:40
5 Anna-Leena Tuomisto RasKu 27:43 2:26
6 Ulla Moilanen KaSu 28:06 2:49
7 Sinikka Kukkola KuoSu 34:52 9:35
 
 
 
D50 (4) 1,9 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Merja Airaksinen KuoSu 29:30 0:00
2 Ulla Soininen SäynSa 31:24 1:54
3 Päivi Karjalainen SaRa 50:20 20:50
4 Pirjo Mulari KaSu 58:51 29:21
 
 
 
D55 (2) 1,6 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Riitta Väänänen SäynSa 25:34 0:00
2 Päivi Puolakka SäynSa 27:31 1:57
 
 
 
D60 (4) 1,6 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Kristiina Huttunen SäynSa 23:05 0:00
1 Kyllikki Kauppinen KR 23:05 0:00
3 Sirpa Lakanen DELTA 23:44 0:39
4 Liisa Särkkä Navi 33:53 10:48
 
 
 
D65 (2) 1,6 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Mirjami Turunen KuoSu 37:12 0:00
 
Ritva Mikkonen EsSu ei läht
 
 
 
D21C (3) Peruutettu 1,8 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
Miia Jämsén MuuRa 38:43 0:00
 
Sirpa Lintunen NilsNu hyl.
Katja Lintunen TalPy hyl.
 
 
 
D20 (2) 2,1 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Anna Moilanen KaSu 28:43 0:00
2 Reetta Hämäläinen KaSu 33:06 4:23
 
 
 
D18 (1) 1,9 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
Krista Niiranen KR ei läht
 
 
 
D16 (1) 1,9 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Noora Kurri SaRa 40:28 0:00
 
 
 
D14 (3) Peruutettu 1,8 km 0 m 5 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
Johanna Räsänen KuoSu 16:37 0:00
Salla Voutilainen SiiRa 23:34 6:57
Iina Rautasalo KR 29:04 12:27
 
 
 
D12 (6) 1,4 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Anu Tuomisto VaaSu 14:51 0:00
2 Viivi Voutilainen MuuRa 17:29 2:38
3 Anni Tanskanen IisVi 18:32 3:41
4 Satu Tuomisto VaaSu 20:37 5:46
5 Siiri Silvennoinen KR 22:32 7:41
 
Annika Sopo KuoSu ei läht
 
 
 
D12TR (1) 1,4 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Oona Kuosmanen KaSu 32:34 0:00
 
 
 
D10RR (1) 2,0 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Siiri Rasa KuoSu 24:18 0:00
 
 
 
D8RR (4) 2,0 km 0 m 4 R Tilanne: 14:22
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Lotta Voutilainen MuuRa 21:10 0:00
2 Elsa Leppämäki ViiSu 28:03 6:53
3 Villina Väisänen KuoSu 29:41 8:31
 
Vilma Hyvönen KuoSu ei läht