Koivunlehti-rastit 2011 su 12.6.2011 13:07
1. päivä - Nilsiä 11.6.2011 2. päivä - Siilinjärvi 12.6.2011
Tulokset - Päivä 2 tuottanut: OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2011

 
H21A (13) 10,3 km 0 m 19 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Pasi Kiiskinen RasPi 1:22:35 0:00
2 Veli-Matti Lonka KR 1:25:54 3:19
3 Teemu Köngäs SoJy 1:27:53 5:18
4 Heikki Manninen AnttU 1:34:36 12:01
5 Markus Räsänen KuoSu 1:34:48 12:13
6 Jaakko Urpalainen MiehVi 1:40:54 18:19
7 Tuomo Ikonen RasPi 1:44:59 22:24
8 Timo Partanen RasHy 1:48:54 26:19
9 Joni Lammi HyRa 1:53:15 30:40
 
Antto-Iiro Suhonen KuoSu kesk
Markus Siivola LappRi ei läht
Ari Saastamoinen YSR ei läht
Juha Partanen RasHy ei läht
 
 
 
D21A (11) 6,6 km 0 m 16 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Mari Väänänen KR 58:48 0:00
2 Mari Väisänen KR 1:04:58 6:10
3 Ritva Partanen IisVi 1:08:40 9:52
4 Hanna Laine RaVa 1:10:08 11:20
5 Emilia Mänttäri KuoSu 1:10:35 11:47
6 Mari Koivunen AR 1:10:42 11:54
7 Anniina Suhonen KuoSu 1:12:02 13:14
8 Riikka Holm KuoSu 1:18:08 19:20
9 Teija Rantala IisVi 1:21:58 23:10
10 Sonja Kellokumpu KaSu 1:24:56 26:08
 
Katariina Karjalainen KuoSu hyl.
 
 
 
H35 (3) 8,9 km 0 m 18 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Markus Leppänen IisVi 2:10:22 0:00
2 Ilpo Kettunen KR 2:25:07 14:45
 
Antti Mäkinen Ilu hyl.
 
 
 
H40 (9) 8,2 km 0 m 16 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Petri Kettunen KR 1:14:42 0:00
2 Mika Elomäki KR 1:17:49 3:07
3 Tero Leppämäki ViiSu 1:23:21 8:39
4 Tero Kuosmanen RasHy 1:23:47 9:05
5 Petteri Lintunen NilsNu 1:33:59 19:17
6 Jouni Ruokolainen RasPi 1:52:07 37:25
 
Juha Markkanen KuoSu hyl.
Juha Minkkinen KR kesk
Sakari Hyvönen KuoSu ei läht
 
 
 
H45 (11) 6,7 km 0 m 16 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Kari Bovellan IisVi 1:03:17 0:00
2 Timo Natunen SaSu 1:03:52 0:35
3 Juha Tuomisto VaaSu 1:05:27 2:10
4 Jyrki Ruutala IisVi 1:06:13 2:56
5 Seppo Jylhä KäTa 1:08:40 5:23
6 Marko Sopo KuoSu 1:14:31 11:14
7 Jari Mäkinen SonPa 1:19:14 15:57
8 Asko Nykänen MU 1:19:48 16:31
9 Jari Kokkonen IisVi 1:24:52 21:35
10 Jari Väisänen KR 1:27:18 24:01
 
Juha Kvist SuomRa ei läht
 
 
 
H50 (8) 6,6 km 0 m 16 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Taito Jeskanen Ilu 59:06 0:00
2 Hannu Heiskanen SonPa 59:52 0:46
3 Timo Korhonen Hanka 1:01:08 2:02
4 Pekka Vornanen SuoVa 1:04:16 5:10
5 Ari Mähönen IisVi 1:13:09 14:03
6 Pekka Koponen LohiRa 1:20:22 21:16
7 Markus Karjalainen KuoSu 1:42:32 43:26
 
Kari Saastamoinen YSR ei läht
 
 
 
H55 (13) 5,8 km 0 m 14 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Seppo Laitinen Kalske 59:08 0:00
2 Eero Kiiskinen RasPi 1:01:08 2:00
3 Jorma Koirikivi RasTiimi 1:01:54 2:46
4 Juha Karhunen KuoSu 1:09:00 9:52
5 Kalle Huttunen KuoSu 1:13:05 13:57
6 Kauko Jylhä KäTa 1:13:18 14:10
7 Seppo Turpeinen KontU 1:15:19 16:11
8 Seppo Laaksamo LipTa 1:15:43 16:35
9 Seppo Lappalainen LipTa 1:16:22 17:14
10 Eino Launonen KuoSu 1:17:42 18:34
11 Pertti Lappalainen LohiRa 1:18:12 19:04
12 Pauli Halonen SäynSa 1:22:25 23:17
13 Pekka Sonninen KuoSu 1:25:57 26:49
 
 
 
H60 (15) 5,6 km 0 m 13 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Hannes Loikkanen SaSu 56:42 0:00
2 Kauko Miettinen SuoVa 57:05 0:23
3 Ensio Lakanen VaajTe 58:53 2:11
4 Martti Savolainen SäynSa 59:51 3:09
5 Aimo Partanen KuoSu 1:00:11 3:29
6 Erkki Koivukangas KäTa 1:01:13 4:31
7 Hannu Sihvonen Kalske 1:04:48 8:06
8 Mauno Korhonen KuoSu 1:06:20 9:38
9 Måns Åkerblom GIF 1:09:31 12:49
10 Timo Turpeinen VaajTe 1:13:12 16:30
11 Kari Heinonen KeU 1:20:43 24:01
 
Juhani Matilainen NilsNu hyl.
Matti Väänänen NilsNu hyl.
Pekka Puolakka SäynSa hyl.
Taisto Kemppainen VaKa ei läht
 
 
 
H65 (12) 5,3 km 0 m 14 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Seppo Ruuskanen KuoSu 53:17 0:00
2 Juhani Kytöjoki Jyry 55:17 2:00
3 Pauli Korhonen SäynSa 55:45 2:28
4 Eino Karppinen KuoSu 57:56 4:39
5 Seppo Sorri PihtTu 58:25 5:08
6 Viljo Kajava KuoSu 1:01:55 8:38
7 Toivo Pelkonen YlikNM 1:03:45 10:28
8 Vesa Haarala LipTa 1:04:00 10:43
9 Antti Multala LipTa 1:12:11 18:54
10 Esko Keijonen LipTa 1:24:51 31:34
 
Reijo Haaja VaHa hyl.
Pentti Mali LohiRa kesk
 
 
 
H70 (14) 4,5 km 0 m 11 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Seppo Taskinen RastiE4 52:52 0:00
2 Kauko Tiili KontU 54:24 1:32
3 Uolevi Raitomäki KR 56:18 3:26
4 Kalle Männikkö ONMKY 1:06:02 13:10
5 Mauno Hartikainen LipTa 1:06:18 13:26
6 Pekka Loukkalahti KR 1:13:29 20:37
7 Tapani Laine KuoSu 1:13:37 20:45
8 Jaakko Väätäinen YSR 1:14:37 21:45
9 Reino Pääkkönen RasPi 1:15:34 22:42
10 Viljo Patronen KuoSu 1:19:40 26:48
11 Pertti Rautasalo LipTa 1:21:39 28:47
 
Mauno Nieminen ViiSu hyl.
Mauno Lavikainen LipTa hyl.
Tauno Tolmunen RastiE4 ei läht
 
 
 
H75 (7) 3,5 km 0 m 9 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Paavo Moisio SaPu 45:10 0:00
2 Pauli Piiroinen RasPi 45:56 0:46
3 Valto Puustinen IisVi 46:14 1:04
4 Arvi Noponen SuomRa 52:13 7:03
5 Raimo Helin MaMa 1:00:05 14:55
6 Reino Mononen SuomRa 1:01:29 16:19
7 Tauno Pääkkönen RasPi 1:15:12 30:02
 
 
 
H80 (2) 3,1 km 0 m 8 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Paavo Issakainen SaSu 48:53 0:00
2 Hannu Hytönen IisVi 57:57 9:04
 
 
 
H21B (5) 8,2 km 0 m 16 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Tuomas Soininen RasPi 1:26:19 0:00
2 Mikko Rinta PoRa 1:32:30 6:11
3 Arto Voutilainen MuuRa 1:49:57 23:38
4 Juha Parviainen ViPa 2:05:40 39:21
5 Harri Jokela KuoSu 2:36:21 1:10:02
 
 
 
H21C (1) 4,0 km 0 m 10 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Antti Soininen SäynSa 35:03 0:00
 
 
 
H16 (4) 4,7 km 0 m 12 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Lari-Antti Rissanen SonPa 38:00 0:00
2 Aleksi Sopo KuoSu 39:30 1:30
3 Jiri-Pekka Rissanen SonPa 42:01 4:01
4 Aapo Tanskanen IisVi 44:01 6:01
 
 
 
H14 (1) 3,3 km 0 m 8 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Oskari Alamäki KeuKi 43:43 0:00
 
 
 
H12 (3) 1,9 km 0 m 7 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Roni-Ville Rissanen SonPa 14:31 0:00
2 Samuli Natunen SaSu 16:31 2:00
3 Eero Mänttäri JoKu 42:03 27:32
 
 
 
H12TR (4) 1,9 km 0 m 7 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Vili-Aleksi Väisänen KuoSu 17:55 0:00
2 Joona Laitinen Kalske 18:52 0:57
3 Elmeri Voutilainen SiiRa 19:40 1:45
4 Robert Hyvönen RasTiimi 25:49 7:54
 
 
 
H10RR (3) 1,5 km 0 m 6 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Elias Sopo KuoSu 16:48 0:00
2 Jaakko Kuosmanen KaSu 19:29 2:41
3 Eino Mänttäri JoKu 19:38 2:50
 
 
 
H8RR (5) 1,5 km 0 m 6 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Erno-Kalle Rissanen SonPa 17:26 0:00
2 Nuutti Mäkinen KR 19:15 1:49
3 Anton Leppämäki ViiSu 32:37 15:11
4 Eetu Tujunen KuoSu 39:56 22:30
 
Jerry Hyvönen KuoSu ei läht
 
 
 
D35 (6) 5,6 km 0 m 13 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Sanna Multala S-JKL 1:03:59 0:00
2 Hanna Väätäinen IisVi 1:04:58 0:59
3 Heli Urpalainen SonPa 1:05:12 1:13
4 Heini Mäkinen Ilu 1:07:12 3:13
5 Anu Kuosmanen KaSu 1:28:12 24:13
 
Katja Halonen SäynSa ei läht
 
 
 
D40 (4) 5,3 km 0 m 14 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Marja Räsänen NilsNu 1:19:29 0:00
2 Tarja Klemetti LipTa 1:23:47 4:18
3 Jaana Hyvönen RasTiimi 1:25:43 6:14
4 Tiina Sundvall KuoSu 1:38:03 18:34
 
 
 
D45 (7) 4,5 km 0 m 11 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Sisko Turunen Navi 47:28 0:00
2 Anna-Leena Tuomisto RasKu 52:22 4:54
3 Seija Nelimarkka IisVi 54:28 7:00
4 Päivi Lassila RasTiimi 59:10 11:42
5 Päivi Leppävuori KuoSu 1:04:20 16:52
 
Ulla Moilanen KaSu hyl.
Sinikka Kukkola KuoSu kesk
 
 
 
D50 (4) 3,5 km 0 m 9 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Pirjo Mulari KaSu 38:36 0:00
2 Merja Airaksinen KuoSu 40:33 1:57
3 Ulla Soininen SäynSa 47:53 9:17
 
Päivi Karjalainen SaRa ei läht
 
 
 
D55 (3) 3,5 km 0 m 9 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Päivi Puolakka SäynSa 39:32 0:00
2 Riitta Väänänen SäynSa 46:08 6:36
 
Pirkko Väänänen NilsNu kesk
 
 
 
D60 (4) 3,5 km 0 m 9 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Sirpa Lakanen DELTA 39:11 0:00
2 Kristiina Huttunen SäynSa 39:42 0:31
3 Liisa Särkkä Navi 44:39 5:28
4 Kyllikki Kauppinen KR 45:25 6:14
 
 
 
D65 (2) 3,1 km 0 m 8 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Mirjami Turunen KuoSu 53:00 0:00
2 Ritva Mikkonen EsSu 55:04 2:04
 
 
 
D21C (4) 3,3 km 0 m 8 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Miia Jämsén MuuRa 41:41 0:00
2 Sirpa Lintunen NilsNu 44:17 2:36
3 Katariina Karjalainen KuoSu 51:03 9:22
4 Katja Lintunen TalPy 1:03:37 21:56
 
 
 
D20 (4) 5,6 km 0 m 13 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Anna Moilanen KaSu 1:05:53 0:00
2 Reetta Hämäläinen KaSu 1:18:22 12:29
3 Tiina Laitinen Kalske 1:54:35 48:42
 
Melina Hyvönen RasTiimi ei läht
 
 
 
D16 (1) 3,3 km 0 m 8 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Noora Kurri SaRa 59:19 0:00
 
 
 
D14 (2) 3,0 km 0 m 7 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Johanna Räsänen KuoSu 30:43 0:00
2 Salla Voutilainen SiiRa 58:54 28:11
 
 
 
D12 (5) 1,9 km 0 m 7 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Annika Sopo KuoSu 16:02 0:00
2 Anni Tanskanen IisVi 17:37 1:35
3 Satu Tuomisto VaaSu 23:31 7:29
4 Viivi Voutilainen MuuRa 26:07 10:05
5 Anu Tuomisto VaaSu 35:40 19:38
 
 
 
D12TR (1) 1,9 km 0 m 7 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Oona Kuosmanen KaSu 1:09:17 0:00
 
 
 
D10RR (1) 1,5 km 0 m 6 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Siiri Rasa KuoSu 18:55 0:00
 
 
 
D8RR (4) 1,5 km 0 m 6 R Tilanne: 13:06
Sija Nimi Seura Aika Ero
1 Elsa Leppämäki ViiSu 24:35 0:00
2 Villina Väisänen KuoSu 29:49 5:14
3 Lotta Voutilainen MuuRa 45:12 20:37
 
Vilma Hyvönen KuoSu ei läht