Koivunlehti-rastit 2011 su 12.6.2011 13:11
1. päivä - Nilsiä 11.6.2011 2. päivä - Siilinjärvi 12.6.2011
Kokonaistulokset tuottanut: OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2011

 
H21A (16) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Teemu Köngäs SoJy 34:57 1 1:27:53 3 2:02:50 0:00
2 Veli-Matti Lonka KR 37:25 3 1:25:54 2 2:03:19 0:29
3 Markus Räsänen KuoSu 41:17 6 1:34:48 5 2:16:05 13:15
4 Timo Partanen RasHy 39:56 5 1:48:54 8 2:28:50 26:00
5 Joni Lammi HyRa 47:21 9 1:53:15 9 2:40:36 37:46
 
Sami Lyytinen SuoVa 55:42 10
Petri Sonninen KuoSu hyl.
Antto-Iiro Suhonen KuoSu kesk
Juha Partanen RasHy 36:21 2 ei läht
Lauri Leinonen KaSu 45:47 8
Jaakko Urpalainen MiehVi 1:40:54 6
Tuomo Ikonen RasPi 1:44:59 7
Pasi Kiiskinen RasPi 1:22:35 1
Timo Nissinen KuoSu 41:37 7
Mika Rautanen TuuSe 38:14 4
Heikki Manninen AnttU 1:34:36 4
 
 
 
D21A (12) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Mari Koivunen AR 36:33 1 1:10:42 6 1:47:15 0:00
2 Emilia Mänttäri KuoSu 38:45 2 1:10:35 5 1:49:20 2:05
3 Ritva Partanen IisVi 47:41 5 1:08:40 3 1:56:21 9:06
4 Riikka Holm KuoSu 41:43 4 1:18:08 8 1:59:51 12:36
5 Sonja Kellokumpu KaSu 48:31 6 1:24:56 10 2:13:27 26:12
6 Teija Rantala IisVi 1:30:33 8 1:21:58 9 2:52:31 1:05:16
 
Katariina Karjalainen KuoSu 1:01:37 7 hyl.
Tiina Lyytinen SuoVa 39:37 3
Hanna Laine RaVa 1:10:08 4
Mari Väänänen KR 58:48 1
Anniina Suhonen KuoSu 1:12:02 7
Mari Väisänen KR 1:04:58 2
 
 
 
H35 (4) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Markus Leppänen IisVi 51:06 1 2:10:22 1 3:01:28 0:00
2 Ilpo Kettunen KR 1:06:30 3 2:25:07 2 3:31:37 30:09
 
Jens Perus NOK 1:03:03 2
Antti Mäkinen Ilu hyl.
 
 
 
H40 (9) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Petri Kettunen KR 40:48 4 1:14:42 1 1:55:30 0:00
2 Tero Leppämäki ViiSu 34:17 1 1:23:21 3 1:57:38 2:08
3 Tero Kuosmanen RasHy 39:14 3 1:23:47 4 2:03:01 7:31
4 Mika Elomäki KR 48:03 6 1:17:49 2 2:05:52 10:22
5 Petteri Lintunen NilsNu 49:20 7 1:33:59 5 2:23:19 27:49
6 Jouni Ruokolainen RasPi 53:45 8 1:52:07 6 2:45:52 50:22
 
Juha Markkanen KuoSu 37:22 2 hyl.
Sakari Hyvönen KuoSu 43:39 5 ei läht
Juha Minkkinen KR kesk
 
 
 
H45 (13) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Timo Natunen SaSu 30:40 1 1:03:52 2 1:34:32 0:00
2 Seppo Jylhä KäTa 36:57 3 1:08:40 5 1:45:37 11:05
3 Juha Tuomisto VaaSu 50:53 7 1:05:27 3 1:56:20 21:48
4 Asko Nykänen MU 37:33 4 1:19:48 8 1:57:21 22:49
5 Jari Mäkinen SonPa 42:54 6 1:19:14 7 2:02:08 27:36
 
Marko Sopo KuoSu ei läht 1:14:31 6
Kari Pussinen KuoSu 36:53 2
Jari Väisänen KR 1:27:18 10
Kari Bovellan IisVi 1:03:17 1
Juha Kvist SuomRa hyl. ei läht
Ari Niiranen KR 39:32 5
Jari Kokkonen IisVi 1:24:52 9
Jyrki Ruutala IisVi 1:06:13 4
 
 
 
H50 (11) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Hannu Heiskanen SonPa 32:15 1 59:52 2 1:32:07 0:00
2 Timo Korhonen Hanka 42:43 4 1:01:08 3 1:43:51 11:44
3 Pekka Vornanen SuoVa 50:13 5 1:04:16 4 1:54:29 22:22
4 Pekka Koponen LohiRa 55:24 7 1:20:22 6 2:15:46 43:39
 
Markus Karjalainen KuoSu hyl. 1:42:32 7
Seppo Nissinen KuoSu 53:15 6
Ari Mähönen IisVi 1:13:09 5
Pekka Partanen KR 35:00 2
Taito Jeskanen Ilu 59:06 1
Hannu Koponen SäynSa 38:27 3
Harri Hyytiäinen KR 1:04:12 8
 
 
 
H55 (17) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Seppo Turpeinen KontU 40:13 2 1:15:19 7 1:55:32 0:00
2 Eino Launonen KuoSu 40:09 1 1:17:42 10 1:57:51 2:19
3 Kauko Jylhä KäTa 47:15 5 1:13:18 6 2:00:33 5:01
4 Kalle Huttunen KuoSu 51:32 6 1:13:05 5 2:04:37 9:05
5 Juha Karhunen KuoSu 1:00:39 8 1:09:00 4 2:09:39 14:07
6 Pekka Sonninen KuoSu 59:57 7 1:25:57 13 2:25:54 30:22
7 Seppo Laaksamo LipTa 1:10:56 10 1:15:43 8 2:26:39 31:07
 
Pauli Halonen SäynSa kesk 1:22:25 12
Seppo Lappalainen LipTa 1:16:22 9
Jorma Koirikivi RasTiimi ei läht 1:01:54 3
Seppo Laitinen Kalske 59:08 1
Esko Turunen SonPa 44:13 4
Eero Kiiskinen RasPi 1:01:08 2
Pertti Lappalainen LohiRa 1:18:12 11
Kimmo Nieminen KajKu hyl.
Markku Tolonen KajKu 41:13 3
Martti Huusko IisVi 1:10:50 9
 
 
 
H60 (15) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Ensio Lakanen VaajTe 37:03 1 58:53 3 1:35:56 0:00
2 Erkki Koivukangas KäTa 38:02 2 1:01:13 6 1:39:15 3:19
3 Kauko Miettinen SuoVa 42:11 5 57:05 2 1:39:16 3:20
4 Martti Savolainen SäynSa 45:36 6 59:51 4 1:45:27 9:31
5 Hannu Sihvonen Kalske 42:02 4 1:04:48 7 1:46:50 10:54
6 Timo Turpeinen VaajTe 40:31 3 1:13:12 10 1:53:43 17:47
7 Måns Åkerblom GIF 47:31 7 1:09:31 9 1:57:02 21:06
 
Pekka Puolakka SäynSa 59:02 8 hyl.
Mauno Korhonen KuoSu 1:06:20 8
Aimo Partanen KuoSu 1:00:11 5
Leo Liukkonen SaRa 1:04:16 9
Hannes Loikkanen SaSu 56:42 1
Matti Väänänen NilsNu hyl.
Kari Heinonen KeU 1:20:43 11
Juhani Matilainen NilsNu hyl.
 
 
 
H65 (14) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Pauli Korhonen SäynSa 30:05 1 55:45 3 1:25:50 0:00
2 Juhani Kytöjoki Jyry 36:34 2 55:17 2 1:31:51 6:01
3 Eino Karppinen KuoSu 39:37 5 57:56 4 1:37:33 11:43
4 Seppo Sorri PihtTu 40:34 6 58:25 5 1:38:59 13:09
5 Vesa Haarala LipTa 36:57 3 1:04:00 8 1:40:57 15:07
6 Toivo Pelkonen YlikNM 39:27 4 1:03:45 7 1:43:12 17:22
7 Esko Keijonen LipTa 59:59 9 1:24:51 10 2:24:50 59:00
 
Reijo Haaja VaHa 42:49 7 hyl.
Antti Multala LipTa hyl. 1:12:11 9
Viljo Kajava KuoSu 1:01:55 6
Erkki Kettunen SäynSa 45:56 8
Tauno Partanen SäynSa hyl.
Seppo Ruuskanen KuoSu 53:17 1
Pentti Mali LohiRa kesk
 
 
 
H70 (14) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Uolevi Raitomäki KR 23:25 1 56:18 3 1:19:43 0:00
2 Seppo Taskinen RastiE4 32:29 6 52:52 1 1:25:21 5:38
3 Mauno Hartikainen LipTa 29:37 4 1:06:18 5 1:35:55 16:12
4 Kalle Männikkö ONMKY 37:24 7 1:06:02 4 1:43:26 23:43
5 Reino Pääkkönen RasPi 29:31 2 1:15:34 9 1:45:05 25:22
6 Pertti Rautasalo LipTa 29:31 2 1:21:39 11 1:51:10 31:27
7 Tapani Laine KuoSu 39:56 8 1:13:37 7 1:53:33 33:50
8 Pekka Loukkalahti KR 44:44 9 1:13:29 6 1:58:13 38:30
 
Mauno Lavikainen LipTa hyl.
Mauno Nieminen ViiSu hyl.
Tauno Tolmunen RastiE4 31:32 5 ei läht
Jaakko Väätäinen YSR 1:14:37 8
Viljo Patronen KuoSu 1:19:40 10
Kauko Tiili KontU 54:24 2
 
 
 
H75 (7) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Paavo Moisio SaPu 21:03 1 45:10 1 1:06:13 0:00
2 Pauli Piiroinen RasPi 23:21 2 45:56 2 1:09:17 3:04
3 Valto Puustinen IisVi 25:14 3 46:14 3 1:11:28 5:15
4 Arvi Noponen SuomRa 39:06 5 52:13 4 1:31:19 25:06
5 Tauno Pääkkönen RasPi 31:26 4 1:15:12 7 1:46:38 40:25
6 Reino Mononen SuomRa 55:04 6 1:01:29 6 1:56:33 50:20
 
Raimo Helin MaMa 1:00:05 5
 
 
 
H80 (3) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Paavo Issakainen SaSu 36:23 1 48:53 1 1:25:16 0:00
2 Hannu Hytönen IisVi 41:54 2 57:57 2 1:39:51 14:35
 
Eelis Hautala IisVi hyl.
 
 
 
H21B (5) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Mikko Rinta PoRa 38:52 4 1:32:30 2 2:11:22 0:00
2 Arto Voutilainen MuuRa 33:25 2 1:49:57 3 2:23:22 12:00
3 Juha Parviainen ViPa 24:04 1 2:05:40 4 2:29:44 18:22
4 Harri Jokela KuoSu 37:27 3 2:36:21 5 3:13:48 1:02:26
 
Tuomas Soininen RasPi 1:26:19 1
 
 
 
H21C (1) Peruutettu P1 Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Antti Soininen SäynSa hyl. 35:03 1 35:03 0:00
 
 
 
H20 (1) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
Tuomas Hiltunen RasPi 1:21:21 1
 
 
 
H18 (1) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
Peetu Mattola HaU 1:02:06 1
 
 
 
H16 (6) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Lari-Antti Rissanen SonPa 32:06 2 38:00 1 1:10:06 0:00
2 Aapo Tanskanen IisVi 42:32 3 44:01 4 1:26:33 16:27
3 Jiri-Pekka Rissanen SonPa 49:07 4 42:01 3 1:31:08 21:02
 
Aleksi Sopo KuoSu ei läht 39:30 2
Santeri Silvennoinen KR 27:26 1
Henry Hyytiäinen KR 50:16 5
 
 
 
H14 (1) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Oskari Alamäki KeuKi 31:57 1 43:43 1 1:15:40 0:00
 
 
 
H12 (4) Peruutettu P1 Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Roni-Ville Rissanen SonPa hyl. 14:31 1 14:31 0:00
2 Samuli Natunen SaSu hyl. 16:31 2 16:31 2:00
3 Eero Mänttäri JoKu 51:23 42:03 3 42:03 27:32
 
Oskari Silvennoinen KR hyl.
 
 
 
H12TR (4) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Vili-Aleksi Väisänen KuoSu 13:43 1 17:55 1 31:38 0:00
2 Elmeri Voutilainen SiiRa 19:20 2 19:40 3 39:00 7:22
 
Robert Hyvönen RasTiimi 25:49 4
Joona Laitinen Kalske 18:52 2
 
 
 
H10RR (3) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Eino Mänttäri JoKu 15:39 1 19:38 3 35:17 0:00
2 Jaakko Kuosmanen KaSu 21:25 2 19:29 2 40:54 5:37
 
Elias Sopo KuoSu ei läht 16:48 1
 
 
 
H8RR (4) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Erno-Kalle Rissanen SonPa 23:55 2 17:26 1 41:21 0:00
2 Anton Leppämäki ViiSu 23:15 1 32:37 3 55:52 14:31
3 Eetu Tujunen KuoSu 58:01 3 39:56 4 1:37:57 56:36
 
Nuutti Mäkinen KR 19:15 2
 
 
 
D35 (6) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Sanna Multala S-JKL 26:42 1 1:03:59 1 1:30:41 0:00
2 Hanna Väätäinen IisVi 28:53 2 1:04:58 2 1:33:51 3:10
3 Anu Kuosmanen KaSu 38:53 3 1:28:12 5 2:07:05 36:24
 
Heli Urpalainen SonPa 1:05:12 3
Heini Mäkinen Ilu 1:07:12 4
Katja Halonen SäynSa 40:09 4 ei läht
 
 
 
D40 (4) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Tarja Klemetti LipTa 42:59 1 1:23:47 2 2:06:46 0:00
 
Tiina Sundvall KuoSu 1:38:03 4
Jaana Hyvönen RasTiimi 1:25:43 3
Marja Räsänen NilsNu 1:19:29 1
 
 
 
D45 (9) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Sisko Turunen Navi 25:42 3 47:28 1 1:13:10 0:00
2 Anna-Leena Tuomisto RasKu 27:43 5 52:22 2 1:20:05 6:55
3 Seija Nelimarkka IisVi 26:57 4 54:28 3 1:21:25 8:15
 
Ulla Moilanen KaSu 28:06 6 hyl.
Sinikka Kukkola KuoSu 34:52 7 kesk
Päivi Leppävuori KuoSu 1:04:20 5
Päivi Lassila RasTiimi 59:10 4
Aija Koistinen KR 25:17 1
Tarja Silvennoinen KR 25:35 2
 
 
 
D50 (4) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Merja Airaksinen KuoSu 29:30 1 40:33 2 1:10:03 0:00
2 Ulla Soininen SäynSa 31:24 2 47:53 3 1:19:17 9:14
3 Pirjo Mulari KaSu 58:51 4 38:36 1 1:37:27 27:24
 
Päivi Karjalainen SaRa 50:20 3 ei läht
 
 
 
D55 (3) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Päivi Puolakka SäynSa 27:31 2 39:32 1 1:07:03 0:00
2 Riitta Väänänen SäynSa 25:34 1 46:08 2 1:11:42 4:39
 
Pirkko Väänänen NilsNu kesk
 
 
 
D60 (4) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Kristiina Huttunen SäynSa 23:05 1 39:42 2 1:02:47 0:00
2 Sirpa Lakanen DELTA 23:44 3 39:11 1 1:02:55 0:08
3 Kyllikki Kauppinen KR 23:05 1 45:25 4 1:08:30 5:43
4 Liisa Särkkä Navi 33:53 4 44:39 3 1:18:32 15:45
 
 
 
D65 (2) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Mirjami Turunen KuoSu 37:12 1 53:00 1 1:30:12 0:00
 
Ritva Mikkonen EsSu ei läht 55:04 2
 
 
 
D21C (4) Peruutettu P1 Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Miia Jämsén MuuRa 38:43 41:41 1 41:41 0:00
2 Sirpa Lintunen NilsNu hyl. 44:17 2 44:17 2:36
3 Katariina Karjalainen KuoSu 51:03 3 51:03 9:22
4 Katja Lintunen TalPy hyl. 1:03:37 4 1:03:37 21:56
 
 
 
D20 (3) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Anna Moilanen KaSu 28:43 1 1:05:53 1 1:34:36 0:00
2 Reetta Hämäläinen KaSu 33:06 2 1:18:22 2 1:51:28 16:52
 
Tiina Laitinen Kalske 1:54:35 3
 
 
 
D16 (1) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Noora Kurri SaRa 40:28 1 59:19 1 1:39:47 0:00
 
 
 
D14 (3) Peruutettu P1 Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Johanna Räsänen KuoSu 16:37 30:43 1 30:43 0:00
2 Salla Voutilainen SiiRa 23:34 58:54 2 58:54 28:11
 
Iina Rautasalo KR 29:04
 
 
 
D12 (6) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Anni Tanskanen IisVi 18:32 3 17:37 2 36:09 0:00
2 Viivi Voutilainen MuuRa 17:29 2 26:07 4 43:36 7:27
3 Satu Tuomisto VaaSu 20:37 4 23:31 3 44:08 7:59
4 Anu Tuomisto VaaSu 14:51 1 35:40 5 50:31 14:22
 
Annika Sopo KuoSu ei läht 16:02 1
Siiri Silvennoinen KR 22:32 5
 
 
 
D12TR (1) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Oona Kuosmanen KaSu 32:34 1 1:09:17 1 1:41:51 0:00
 
 
 
D10RR (1) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Siiri Rasa KuoSu 24:18 1 18:55 1 43:13 0:00
 
 
 
D8RR (3) Tilanne: 13:09
Sija Nimi Seura Aika 1. päivä Aika 2. päivä Kokonaisaika Ero
1 Elsa Leppämäki ViiSu 28:03 2 24:35 1 52:38 0:00
2 Villina Väisänen KuoSu 29:41 3 29:49 2 59:30 6:52
3 Lotta Voutilainen MuuRa 21:10 1 45:12 3 1:06:22 13:44