KUNTORASTIT

Hanki Kuntosuunnistajan vakuutus!

Tue näiden kuntorastien järjestäjää, Siilin Rastia, laittamalla
Tilausta ja toimitusta koskevat huomautukset -kenttään tunnus 223.
Seura saa jokaisesta näin ostetusta vakuutuksesta 3 €.
Vakuutuksen hinta on edullinen, 15 €.
Tarkemmat tiedot löydät vakuutuksen verkkosivuilta.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Järjestämillämme kuntorasteilla voit käyttää maksuvälineenä Smartum liikunta- ja kulttuuriseteleitä sekä Tyky- ja Virikeseteleitä.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kesän 2020 kuntorastit

 

Rasteja etsitään poikkeusolojen aikana omatoimirasteina keskiviikosta tiistaihin ilman ajanottoa. Katso tarkemmat viikkokohtaiset ohjeet SiiRan etusivulta. Normaalit kuntorastit alkavat välittömästi rajoitusten purkauduttua. Tervetuloa rastijahtiin!

 
Päiväm.Kartta/paikkaRatamestaritTuloksetVäliajat
ke 15.4Vuorela / sprinttiHannu AirilaOO
ke 22.4Siilinjärvi /  sprinttiJere PajunenOO
ke 29.4Harjamäki/kortteli / sprinttiRiikka HolmOO
ke 6.5HamulaIina Kajaus, Maire Kylmälä, Raisa Lehtonen, Minttu Lehtonen, Raimo KankkunenOO
ke 13.5PaasisaloAntti Saari, Henna SaariOO
ke 20.5Patakukkula Miika Hernelahti, Mari VäänänenOO
ke 27.5KumpunenRiikka HolmOO
ke 3.6Hanhimäki / Pääskyvuori Markus Pörsti, Pasi OravainenOO
ke 10.6MetelinmäkiOlli Piiparinen, Ida Sara-ahoOO
ke 17.6KuuslahtiKimmo Leivo, Mikko NurmiOO
ke 24.6KasurilaSami Nenonen, Juha PietarinenOO
ke 1.7Kangaslampi-länsiPekka Väätäinen, Marko MustonenOO
ke 8.7VuorelaJyri Mäkäläinen, Leena MustonenOO
ke 15.7Patakukkula

Riikka Holm, Raisa Lehtonen, Jenni Huttunen, Pauli K 

OO
ke 22.7Käärmelahti, eteläErkki Saarijärvi, Olli Piiparinen, Ida Sara-ahoOO
ke 29.7HanhimäkiAntti Saari, Henna SaariOO
ke 5.8Kangaslampi-itäJani Tikkanen, Anne VoutilainenOO
ke 12.8KumpunenToni Auvinen, Henri HuttunenOO
ke 19.8Käärmelahti, pohjoinenTimo Tolonen, Aleksi SaloOO
ke 26.8PöljäPauli Kukkola, Riikka Holm, Jenny HuttunenOO
ke 2.9KasurilaMarko Mustonen, Harri KorkkaOO
ke 9.9Vuorela (+yö)Nina Tusa, Eve Martinmäki, Markus PörstiOO
ke 16.9Patakukkula (+yö)Tiina LaitinenOO
ke 23.9Vuorimäki (+yö)Antti RönnemaaOO
la 26.9Paasisalo  klo 11:00 - 13:00 OO
la 3.10Hamula  klo 11:00 - 13:00 OO
la 10.10Kumpunen  klo 11:00 - 13:00 OO

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kesän 2019 Kuntorastit

 

Rasteja etsitään keskiviikkoisin klo. 17.00 - 19.00. 28.8 alkaen klo. 17.00 -18.30. Syksyn yörasteille lähdöt klo 20:00 - 21:00 ja lauantairasteille klo 11:00-13:00. Käytännön ohjeita löydät linkistä "Ohjeet". Tervetuloa rastijahtiin!

 
Päiväm.Kartta/paikkaRatamestaritTuloksetVäliajat
ke 24.4Toivala/kortteli /  sprinttiJyri Mäkäläinen, Mikko Nurmi, Markus PörstiOO
ke 1.5

Harjamäki/kortteli / sprintti  Huom! poikeuksellisesti vappuna klo 13-14.30 

Pauli Kukkola, Riikka HolmOO
ke 8.5HamulaPetri Väänänen, Pasi OravainenOO
ke 15.5PaasisaloPekka Torvinen, Antti RönnemaaOO
ke 22.5

Patakukkula yhteislähtöharjoitus

Kimmo Leivo, Mikko Nurmi, Eve MartinmäkiOO
ke 29.5Hanhimäki / Pääskyvuori yhteislähtöharjoitusAri Parviainen, Jorma Väätäinen, Toni Auvinen, Antti VäätäinenOO
ke 5.6Kasurila yhteislähtöharjoitus+pitkäTimo Tolonen, Marko Mustonen, Harri KorkkaOO
ke 12.6Kumpunen yhteislähtöharjoitusPauli Kukkola, Riikka HolmOO
ke 19.6Käärmelahti, eteläJyri Mäkäläinen, Leena MustonenOO
ke 26.6KuuslahtiSakari Iskanius, Miika IskaniusOO
ke 3.7Kangaslampi-länsiSakari Iskanius, Jarmo SäkkinenOO
ke 10.7VuorelaJyri Mäkäläinen, Markus Pörsti, Elmeri Voutilainen, Kimmo LeivoOO
ti 16.7PatakukkulaRiikka Holm, Erkki Saarijärvi, Markus Pörsti, Timo Tolonen, Aleksi Salo, Mikko NurmiO OO O
ti 23.7

Ruokoniemi

Jarmo Junnila, Liisa Tenhunen, Raimo SaaranenOO
ke 31.7HanhimäkiAntti Saari, Henna SaariOO
ke 7.8Kangaslampi-itäJani Tikkanen, Anne VoutilainenOO
ke 14.8Käärmelahti, pohjoinenTimo Tolonen, Marko MustonenOO
ke 21.8RissalaErkki Saarijärvi, Markus PörstiOO
ke 28.8VuorimäkiToni Auvinen, Ari Parviainen, Henri HuttunenOO
ke 4.9KasurilaSami Nenonen, Juha PietarinenOO
ke 11.9Vuorela (+yö)Nina Tusa, Markus Pörsti, Eve MartinmäkiOO
ke 18.9Patakukkula (+yö)Raimo Kankkunen, Iina Kajaus, Maire Kylmälä, Oona KylmäläOO
ke 25.9Vuorimäki (+yö)Antti Rönnemaa, Pekka TorvinenOO
la 28,9Paasisalo  klo 11:00 - 13:00Antti Saari, Henna SaariOO
la 5.10Hamula  klo 11:00 - 13:00Iina Kajaus, Raimo KankkunenOO
la 12.10Kumpunen  klo 11:00 - 13:00Riikka Holm, Pauli Kukkola, Juha PietarinenOO

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------